Niemcy zdominowali Goleniów.

Piękna pogoda i doskonale przygotowany obiekt OSiR Goleniów przywitały nas na przedostatniej eliminacji tegorocznej edycji Netto Mini Mundialu. Los sprawił, że w obu kategoriach wiekowych mieliśmy po trzy takie same narodowości. To od początku zapowiadało, że będzie to turniej inny niż dotychczasowe. Szybko okazało się że głównym od rana zadawanym pytaniem była kwestia, czy jedna drużyna narodowa może zwyciężyć w obydwu grupach. Uznano to za mało prawdopodobne, a finalnie to co było nierealne stało się faktem! Drużyny wcielające się w reprezentację Niemiec zdominowały eliminacje w Goleniowie. Czyli jak w prawdziwej dorosłej piłce - grają wszyscy, zwyciężają Niemcy !!!

Półfinały grupy młodszej to europejsko-azjatycki miks, w którym zameldowały się drużyny Szwajcarii i Japonii oraz Niemiec i Rumunii. Zwycięzcami poszczególnych starć zostali Szwajcarzy (1:0) oraz Niemcy (3:0). Finał to już emocje sięgające zenitu od pierwszego do niemal ostatniego gwizdka. Znakomite interwencje bramkarzy sprawiły, że w regulaminowym czasie gry oraz w dogrywce brami nie padły. O triumfie w imprezie zadecydowały więc serie przedłużonych rzutów karnych. Niemiecka ekipa okazała się bezwzględna przypieczętowując swoje zwycięstwo 2:1. Mecz o 3 miejsce zdominowała Rumunia ogrywaj graczy z kraju kwitnącej wiśni (3:0). Warto jednak podkreślić, że w drużynie Japonii grali i to z powodzeniem młodsi piłkarze, z zawodnikiem szkolnej „zerówki” włącznie.

Do najlepszej czwórki w grupie starszej awansowali naturalnie Niemcy oraz Turcja, Rumunia i Ekwador. Mecz Niemców zakończył się skromnym ale pewnym zwycięstwem 1:0 co otworzyło im drogę do wielkiego finału w Szczecinie. W meczu o zwycięstwo w eliminacjach czekała już na nich Rumunia, która w półfinale pokonała znakomicie do tej pory prezentujący się Ekwador 2:0. Tak jak w grupie młodszej tak i tutaj w regulaminowy czas meczu o złoto bramki nie padły, ale tym razem wystarczyła dogrywka. Bramka wykorzystująca nieporozumienie na lini obrońca - bramkarz wystarczyła do sięgnięcia po tytuł. Warto jednak podkreślić, że Rumunii stworzyli kilka rewelacyjnych okazji na zdobycie bramki wyrównującej, ale wtedy na wyżyny umiejętności wznosił się bramkarz Niemiec. To on „wybronił” koleżankom i kolegom złoto.

Eliminacje tegorocznej edycji Netto Mini Mundialu powoli dobiegają do końca. Ostatnim przystankiem na mapie województwa zachodniopomorskiego będzie Dźwirzyno w powiecie kołobrzeskim,  gdzie o ostatnie cztery miejsca w wielkim finale powalczą miejscowe ekipy.Wilki Finał Netto Mini Mundialu 2017 już 5 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

2017-05-26T12:46:57+00:00